ÖYKÜMÜZ

ELİT AKADEMİ,

Cilt ve vücut bakımında uyguladığı teknik ve yöntemlerin yanında kullandığı teknoloji ve ürünlerle sektöre kısa sürede damgasını vuran ELİT AKADEMİ, adını hasta psikolojisi açısından önemli olan tedavi kozmetiği alanında verdiği hizmetlerle de duyurmuştur. Kemoterapi sonucu kaşı ve kirpiği dökülenlerin yanı sıra yüz felci nedeniyle ağız simetrisi bozulan yüzlerce kişiye yeni yaşam yüzü tasarlanmıştır.

Hizmet hedefleri arasına, sektörün gereksinim duyduğu iyi yetişmiş nitelikli uzman estetisyen talebini karşılamayı da koyan ELİT AKADEMİ, eğitim sektöründe hizmet vermeye 1989 yılında başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’na olarak Kızılay’da açılan “Özel Elit Estetisyenlik ve Meslek Edindirme Kursu” uzman yetiştirme işlevinin yanında hizmet ve uygulamalarına devam etmektedir.

Sektöre kazandırdığı binlerce uzman estetisyenden yüzlercesi kendi salon ve merkezlerini kurmuş, sektöre girişleri “Elit” danışmanlığı sayesinde bir adım önde olmuştur. Yine “Elit” sertifikalı uzman estetisyenlerin sektör çalışanları içinde en çok tercih edilenler arasında yer almaları ayrı bir gurur kaynağıdır.

ELİT AKADEMİ tek merkezden verdiği hizmetlerin kalitesi ve çeşitliliğini, 2000 yılında açtığı Ankara Bahçelievler, Bilkent, Yıldız, Kızılay; Bodrum Türkbükü ve İstanbul Etiler şubeleriyle sürdürmüştür.

2002 yılı, ELİT AKADEMİ için farklı bir dönemin başlangıcı olmuştur. Sektörde geçen yıllarda edinilen bilgi, görgü, birikim ve deneyim, dönemin Kadından Sorumlu Devlet Bakanı Hasan Gemici ve GAP İdaresi Başkanı Olcay Ünver tarafından taçlandırılmıştır. Güney Doğu Anadolu Meslek Edindirme Projesi’ni Başbakanlık GAP İdaresi ile birlikte yürütme görevine layık görülen ELİT, 3 yıl süren proje boyunca verdiği sertifikalarla yüzlerce kadın ve genç kızın yaşamında yeni bir sayfa açılmasına öncülük etmiştir.

ELİT mezunları ordusu, Gaziantep’te kurulan “Elit Çok Amaçlı Toplum Merkezi ” ile daha da büyümüştür. Bölge illerinden seçilen 18 öğrenci, haftada üç gün Ankara’dan Gaziantep’e gidilerek estetiysen olarak yetiştirilmiş; devamında pilot il olarak seçilen Mardin’de de “Elit Çok Amaçlı Toplum Merkezi” açılmıştır. Bu merkezde Gaziantep’te yetişen öğrenciler, uzman olarak kendi öğrencilerini yetiştirmiştir. ELİT bayrağı, Cizre’den Nusaybin’e, Kilis’ten Kızıltepe’ye gururla taşınmıştır.

Meslek edindirme kurslarının üçüncüsünü Ankara Tunalı’da devamını getirmeyi planlayan ELİT, faaliyette olan güzellik ve kuaförlük salonlarına, güzellik merkezlerine, TV kanallarına, hastanelere, rehabilitasyon merkezlerine, SPA merkezlerine, kozmetik şirketlerine bilgi ve donanımı yüksek, nitelikli estetisyenler yetiştirmeye devam etmektedir. ELİT kursları verdiği eğitimin kalitesi, yarattığı iş imkânları ve ülke ekonomisine katkılarından dolayı da Türkiye’de marka haline gelmiştir.